Kredyt na nieruchomość komercyjną – inny niż na mieszkalną?

Właściwa nieruchomość komercyjna może mieć taką samą, jeśli nie lepszą, wartość kapitałową niż nieruchomość mieszkalna. Jednakże, jeśli dopiero zaczynasz inwestować w nieruchomości komercyjne, może to być trochę zniechęcające w porównaniu do inwestowania w nieruchomości mieszkalne, ponieważ nie jest to tak powszechne.

W szczególności możesz nie wiedzieć, w jaki sposób finansowanie inwestycji w nieruchomości komercyjne różni się od zwykłego kredytu hipotecznego. Być może zastanawiasz się jakie są podobieństwa i różnice między kredytami mieszkaniowymi i komercyjnymi?

Aby pomóc w poruszaniu się po rynku nieruchomości komercyjnych, mamy kilka wskazówek dotyczących finansowania kredytów komercyjnych.

money-2413478_640.jpg

W tym poście wyjaśnię, dlaczego nie ma znaczenia, czy finansujesz dom rodzinny z trzema sypialniami czy fabrykę - proces kredytowania jest taki sam. Istnieją jednak pewne dziwactwa finansowe, które są unikalne dla kredytów na nieruchomości komercyjne w porównaniu do hipotek mieszkaniowych, o czym inwestorzy powinni pamiętać.

Proces pożyczek komercyjnych Cały komercyjny proces kredytowy jest taki sam, jak kredytowanie nieruchomości mieszkaniowych, jeśli chodzi o ubieganie się o kredyt na nieruchomości komercyjne.

Kredytodawcy rozważą kluczowe kryteria, takie jak: Twoja zdolność do spłaty - wszystkie twoje dochody, w tym oczekiwany dochód z wynajmu nieruchomości komercyjnej

Twój depozyt i dostępny kapitał własny Rodzaj nieruchomości komercyjnej - niezależnie od tego, czy jest to fabryka, biuro, magazyn lub sklep i lokalizacja, wraz z raportem rzeczoznawcy.

Szczegóły dotyczące dzierżawy nieruchomości komercyjnych i warunków.

Twoje wynagrodzenie i pensje oraz inne dochody, takie jak dochód z wynajmu z istniejących nieruchomości Twój dostępny depozyt i kapitał własny w istniejących domach

Wycena nieruchomości Dowód spodziewanego wykorzystania nieruchomości

Po pierwsze, ważne jest, aby wiedzieć, że podczas gdy kredyty komercyjne mogą być mniej znane wielu osobom, istnieje wiele różnych opcji pożyczek dostępnych od wielu wyspecjalizowanych pożyczkodawców komercyjnych.

Główni kredytodawcy będą dążyć do automatycznego przenoszenia kupujących nieruchomości komercyjne do swoich komercyjnych produktów kredytowych - często oznacza to wyższe stopy procentowe i bardziej restrykcyjne warunki niż ich zwykłe kredyty mieszkaniowe.

Jednak wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że jeśli korzystają z usług brokera kredytów hipotecznych, który rozumie kredyty komercyjne, często mogą uzyskać dostęp do pożyczkodawców drugiej kategorii, którzy specjalizują się w pożyczkach komercyjnych.

9 z 10 razy tych wyspecjalizowanych kredytodawców są bardziej konkurencyjni w stosunku do oferowanej stawki, długości okresu pożyczki i nie wymagają, aby kredyt był sprawdzany tak często, jak w ramach głównych kredytodawców.