Opcje konsolidacji dla osób z zadłużeniem na karcie kredytowej

Jeśli masz dużo zadłużenia z tytułu kart kredytowych, możesz zamienić zaległe saldo w jedną, niższą oprocentowaną pożyczkę, aby spłacić swój dług w krótszym czasie. Konsolidacja kart kredytowych oznacza, że ??twój dług na wielu kartach kredytowych jest połączony, co daje jedną miesięczną opłatę.

Jeśli zastanawiasz się, jak skonsolidować zadłużenie z tytułu kart kredytowych, możesz rozważyć zakup karty kredytowej z przeniesieniem salda, pożyczkę osobistą lub pożyczkę pod zastaw domu. Sprawdź, które rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie:

Opcja 1: Konsolidacja zadłużenia karty kredytowej za pomocą karty kredytowej z przelewem saldo Korzystanie z karty kredytowej z przelewem saldo jest jednym z najczęstszych sposobów konsolidacji zadłużenia karty kredytowej. Ta metoda wymaga otwarcia nowej karty kredytowej i przeniesienia wszystkich istniejących sald karty kredytowej na nową kartę. Nowe konto może mieć niższą stopę procentową, na przykład może być powiązane z zerowym procentem odsetek do 21 miesięcy. photo (3).jpg

Twoja nowa karta kredytowa będzie miała limit kredytowy, który określi, ile długu możesz przelać na nią. Twój limit kredytowy zależy od Twojej zdolności kredytowej i dochodów.

Ponieważ kwota, którą możesz przenieść, jest ograniczona limitem kredytowym, karty salda transferu są idealne, jeśli masz mniejszą sumę.

Zanim złożysz wniosek o kartę celem transferu salda, dowiedz się, jaka będzie roczna stopa procentowa nowej karty po zakończeniu stawki promocyjnej. Pamiętaj też, że większość kart kredytowych z funkcją salda transferu pobiera opłatę za przeniesienie salda z innej karty kredytowej.

Opcja 2: Skonsoliduj zadłużenie karty kredytowej z pożyczką osobistą Jeśli twój dług wynosi ponad 15 000 zł, możesz skonsolidować karty kredytowe, zaciągając osobistą pożyczkę z banku lub innej instytucji finansowej. Zamiast spłacać wiele kart o wysokich stopach procentowych, spłacisz pojedynczą pożyczkę o niższej stopie procentowej niż twoje obecne karty.

Podobnie jak karty kredytowe, osobiste pożyczki są zazwyczaj przyznawane na podstawie historii kredytowej i wyniku. Pożyczki osobiste często zapewniają wyższą linię kredytową niż w przypadku karty kredytowej - czasami nawet do 35 000 zł.

Zanim przystąpisz do konsolidacji zadłużenia za pomocą karty kredytowej za pomocą pożyczki osobistej, pamiętaj, że niektóre pożyczki osobiste są dostarczane z opłatą za przedpłatę lub opłatą za spłatę kredytu przed terminem.

Opcja 3: Skonsoliduj zadłużenie z tytułu kart kredytowych z pożyczką pod zastaw domu Jeśli jesteś właścicielem domu, możesz skorzystać z pożyczki pod zastaw domu w celu konsolidacji zadłużenia. Za pomocą tego rodzaju pożyczki możesz pożyczyć pieniądze na podstawie tego, ile masz kapitału własnego w domu, i użyć tych pieniędzy, aby spłacić swój dług.

Pożyczki hipoteczne owszem oferować niższe oprocentowanie niż kredyty osobiste lub karty salda, ale bądź ostrożny - pożyczka tego rodzaju wykorzystuje Twój dom jako zabezpieczenie. Jeśli nie uiścisz płatności, możesz ryzykować utratę domu.

Kredyty hipoteczne w domu mogą również wiązać się ze sporą ilością różnych opłat, w tym opłaty za wycenę domu, opłaty roczne, opłaty za rozpoczęcie działalności i wiele innych. Oblicz prawdziwe koszty pożyczki hipotecznej – nie pomijając żadnej. Jest to niezmiernie ważne przy podejmowaniu decyzji, czy ta opcja jest odpowiednia dla Ciebie. Zawsze też możesz zasięgnąć opinii doradcy finansowego, który z całą pewnością pokieruje Cię w dobrą stronę. Jest to niezwykle ważne, by uniknąć popadnięcia w jeszcze gorsze długi.