Lokaty na 10 tysięcy złotych na pół roku.

Lokaty można zakładać na różny odcinek czasu. Są krótkoterminowe i z bardzo długim okresem lokowania środków na lokacie. Bardzo popularne są jednak lokaty na sześć miesięcy. Sprawdźmy najlepsze lokaty na pół roku dla kwoty 10 tysięcy złotych i dla 100 tysięcy złotych. Zacznijmy od rankingu dla mniejszej kwoty. Deponując na lokacie pół rocznej nasze ciężko zarobione 10 tysięcy złotych możemy liczyć na najlepszą ofertę przygotowaną przez Idea Bank. Jest to Lokata Cloud Biznes, której oprocentowanie jest równe 2,4% w skali roku. Warunkiem skorzystania z oferty jest utrzymanie 10% środków wysokości lokaty na swoim koncie Firma To Ja. Lokatę można założyć przez internet lub w sposób tradycyjny udając się do oddziału banku. Idea Bank przygotował również ofertę lokaty na nowe środki biznes, która zajęła w rankingu drugie miejsce. Ta Lokata ma oprocentowanie 1,9% i dotyczy nowych środków. Do jej założenia potrzebny jest rachunek firmowy. Podobnie jak lokatę Cloud tą również można założyć przez internet lub w oddziale banku. Idea Bank w wielu innych rankingach zajmuje pierwsze miejsca.

box-1669462_640.jpg

Plus Bank zajął zaszczytne trzecie miejsce z ofertą lokaty standardowej. Do jej założenia trzeba posiadać konto formowe, a lokatę zakłada się za pośrednictwem plusbank24. Jej oprocentowanie wynosi 1,8%. Miejsce czwarte to lokata BIZnest w Nest Banku z oprocentowaniem 1,7%. Można ją założyć przez internet lub za pośrednictwem bankowości mobilnej, ale w przypadku nowych środków konieczne jest posiadanie konta formowego. Ranking zamyka lokata długoterminowa w Toyota Banku. W jej przypadku możemy liczyć na oprocentowanie 1,6%. Lokatę założymy jeżeli spełnimy warunek posiadania konta firmowego przez telefon lub internet. Różnice jakie są w oprocentowaniu lokat, które zajęły miejsca od drugiego do piątego nie są bardzo duże. Różnią się od siebie o 0,1% co nie jest aż tak znaczącą różnicą. Warto jednak sprawdzać kilka ofert lokat zanim wybierze się to dla siebie. Można znaleźć lepsze oprocentowanie i lepsze warunki deponowania naszych oszczędności. Warto nieco poświęcić czasu i poszukać oferty jaka da nam największe zyski.

Lokaty na 100 tysięcy złotych na pół roku.

Patrząc na ranking najlepszych lokat firmowych na pół roku dla kwoty wyższej stu tysięcy złotych można zauważyć, że nie wiele on się różni od poprzedniego. Pierwsze cztery miejsca zajmują te same banki, a ich lokaty są na takich samych warunkach jak w przypadku lokat dla kwoty dziesięciu tysięcy złotych. Ostatnie piąte miejsce zajmuje jednak inny bank. Jest to oferta lokaty standardowej w Plus Banku z oprocentowaniem 1,6%. Jej zaletą jest btak warunków, aby z tej lokaty skorzystać. Nie ma konieczności posiadania rachunku firmowego. Założenie lokaty jest możliwe zarówno poprzez odwiedzenie oddziału banku jak też za pośrednictwem internetu lub telefonu. Każdy może znaleźć taką formę założenia lokaty jaka najbardziej mu odpowiada.