Keyword - kredyt

Entries feed - Comments feed

Tuesday, June 20 2017

Co możemy zrobić, gdy spłata kredytu staje się problemem?

Zaciągnięcie kredytu dla wielu osób jest jedyną szansą na pokrycie poważniejszych wydatków związanych chociażby z zakupem sprzętu, remontem czy nieprzewidzianymi sytuacjami. Co więcej, w dzisiejszych czasach kredyt możemy otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut co znacząco zwiększa popularność tego produktu finansowego. Jest to spora zaleta ale też zagrożenie. Często bowiem zdarzają się sytuacje, w których spłata kredytu staje się problemem. Co zrobić w takim przypadku?

Nie panikuj

Problem ze spłatą zadłużenia to zawsze spore emocje. Obawiamy się zerwania umowy kredytowej, procesu sądowego, komornika, który zabierze nasz majątek. Warto jednak mieć świadomość, że do tego jest jeszcze bardzo długa droga! Bankowi również zależy na tym by porozumieć się z wierzycielem, ponieważ proces sądowy i egzekucja komornicza to bardzo duże wydatki, które nie są mu do niczego potrzebne. Choć więc sytuacja jest bardzo poważna i nie można jej lekceważyć nie warto też wpadać w panikę. Po prostu warto zacząć działać. Dzięki temu unikniemy poważniejszych problemów a spłata kredytu stanie się możliwa.

Skontaktuj się z bankiem

Podstawą w sytuacji problemów ze spłatą kredytu powinien być kontakt z bankiem. Może być to zarówno mailowe lub telefoniczne poinformowanie o swojej sytuacji, jak i kontakt w placówce banku lub wysłanie listu. Najważniejsze jest to, by poinformować bank o tym, że mamy problemy, ale nie unikamy celowo spłaty zadłużenia i zależy nam na tym, by sprawę załatwić. Banki najczęściej rozumieją, że nie da się wszystkiego przewidzieć i starają się zaproponować rozwiązanie, które pozwoli nam na spłatę zadłużenia. Nie bójmy się więc kontaktu z bankiem. Znacznie większym zagrożeniem będzie bowiem unikanie tego kontaktu i nie odpowiadanie na maile, wezwania czy ponaglenia wystosowywane przez bank. Nie bójmy się więc mówić o swoich problemach.

Wybierz najlepsze rozwiązanie

Banki oferują klientom mającym problemy ze spłatą zobowiązań naprawdę sporo rozwiązań. Wśród nich wymienić możemy między innymi wakacje kredytowe, czyli okres wolny od spłacania rat. Rozwiązaniem, które możemy wziąć pod uwagę jest również zmniejszenie kwoty rat. Spłata kredytu trwa wtedy co prawda dłużej, niemniej jednak zaletą jest to, że kwota miesięcznych zobowiązań jest niższa i nie stanowi tak dużego obciążenia dla domowego budżetu. Warto uważnie przyjrzeć się propozycjom banku i wybrać najbardziej odpowiadające nam rozwiązanie.

Podsumowując, pamiętajmy, że w życiu każdego z nas mogą zdarzyć się sytuacje, które sprawią, że spłata kredytu przerośnie nasze możliwości finansowe. Dobrze jest zabezpieczyć się na taką okoliczność, chociażby przez wykupienie ubezpieczenia kredytu. Jeśli jednak nie zrobiliśmy tego a spłata rat jest ponad nasze możliwości nie panikujmy. Kontakt z bankiem oraz wybór rozwiązania, które pozwoli nam wyjść z długów to jedyne słuszne rozwiązanie. Przekonało się o tym już wiele osób mających problemy ze spłatą rat.

Monday, February 13 2017

Hipoteczny kredyt w walucie obcej, jakie występują korzyści oraz niekorzyści.

Bardzo często Polacy będą stawiać na złotówkę w momencie gdy o walucie obcej się zapomniało. Ta sytuacja może występować nawet jeśli ustawa antyspredowa z roku 2011 umożliwia opłatę kredytu rat automatycznie w walucie jaka jest z obojętnie jakiego źródła. To wszystko umożliwia obecnie spłatę kredytu mieszkaniowego oraz zakupu waluty w sposób samodzielny w przykładowo kantorach internetowych.

Obecnie 5 lub 6% wartości jakie dotyczy nowy kredyt hipoteczny opiera się na dość kontrowersyjnym franku szwajcarskim. Jako ciekawostkę warto dodać to, że czwarty kwartał roku 2012 to co dwudziesty kredyt hipoteczny obliczony w walucie inna aniżeli złoty. Jeśli chodzi o wybór klientów to należy powiedzieć o automatycznej zmianie. Dlaczego może występować taka rzecz? Występować będą tutaj różnego rodzaju zawirowania na rynku walutowym. Warto dodać o tym iż nie tylko klienci mogą się bać o franku lub Euro. Można zaobserwować to iż banki rozpoczęły wycofywanie się ze swoich ofert kredytów walutowych. Ta sytuacja mogła być jaka konieczność, która jest wymuszona następnymi regułami Komisji Nadzoru Finansowego jakie mogą dotyczyć obniżenia ryzyka ze strony banków. Właśnie te przemiany mogą wpływać na to iż co raz mniejsza liczba banków jest w stanie zaproponować klientom kredyty hipoteczne w obcych walutach. Oczywiście otrzymanie takiego kredytu nie jest prostą sprawą. Kryteria w tym przypadku mogą być dość restrykcyjne. Dotyczy to oczywiście zdolności kredytowej osób mogących zadłużyć się w obcej walucie oraz spłaty.

Czy warto się decydować na kredyt hipoteczny we franku? Z pewnością takie rozwiązanie może być rozsądne ponieważ mogą być one tańsze. Taka opinia może dotyczyć właścicieli większości kantorów internetowych. Dzieję się tak ponieważ występować może dość niewielka stopa procentowa w Szwajcarii oraz Euro. Z tego powodu na niskim poziomie może również pozostać międzybankowa stopa procentowa. Będzie to charakteryzować nieduże oprocentowanie występujących tutaj kredytów. Bardzo często osoba zadłużona przy wykorzystaniu ustawy antyspreadowej w zakresie prywatnym ma szansę na kupno Franka lub Euro w internetowym kantorze. Dzięki temu można liczyć na ominięcie procesu przewalutowania po kursie niekorzystnym w banku oraz uzyskania oszczędności. W skali roku taki wynik może dotyczyć nawet sporej liczby złotych.

Tuesday, April 26 2016

Sami możemy zwiększyć zdolność kredytową

Jednym z najważniejszych czynników jakie decydują o tym, czy bank udzieli nam kredytu jest nasza zdolność kredytowa. Jest ona wyliczana na podstawie naszych dochodów i wydatków. Bank na jej podstawie określi jaką sumę kredytu będziemy w stanie na czas spłacić i tyle będzie w stanie nam zaoferować. Każdy z nas przed wzięciem kredytu może postarać się o zwiększenie swojej zdolności kredytowej. W jaki sposób można to zrobić? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne i nie trzeba stawać na głowie, aby mieć szansę na większy kredyt.

Continue reading...